You are here:

Wielostrefowa klimatyzacja

Wielostrefowa klimatyzacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (5)Samochody od dawna wyposażane są w systemy klimatyzacji. W USA te systemy były stosowane już w latach sześćdziesiątych. Z czasem stawały się coraz bardziej zaawansowane, a współczesna klimatyzacja to już nie tylko możliwość chłodzenia wnętrza, ale całkowite wyręczenie kierowcy od konieczności sterowania systemem nawiewu. Nie da się ukryć, że motoryzacja w tej dziedzinie poczyniła ogromny postęp.

W nowoczesnych autach wystarczy nastawić żądaną temperaturę na panelu sterowniczym, a system sam zadba o to, żeby była ona cały czas utrzymywana, kontrolując zarówno wykorzystanie klimatyzacji jak i ogrzewania. Ale to nie wszystko, współczesna motoryzacja poszła nawet krok dalej. Samochód został podzielony na strefy, dzięki czemu kierowca może wybrać inną temperaturę dla swojego nawiewu, a pasażer inną.

Powyżej opisany system to klimatyzacja dwustrefowa, ale są również odmiany wielostrefowe. Dzięki nim nie tylko kierowca i pasażer z przodu mają dowolność wyboru warunków w swojej strefie, ale pasażerowie na tylnych siedzeniach także. W dużych SUV-ach z trzema rzędami siedzeń możemy mieć nawet sześć niezależnych stref.

Pozostałe wpisy o motoryzacji i samochodach:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: Fotoprzekaźnik Sick, Drepo zadaszenia tarasów, Szamba Betonowe Lesko, endoskop laryngologiczny sinutronic, zeltiq Warszawa, mezoterapia vivaderm, lpk110, internorm okno kf410, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, trioxygen 5

Back to Top

Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, Umywalka narożna Simas Arcade, depilacja laserowa n25, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, wynajem igłofiltrów elastycznych, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00