You are here:

Wielostrefowa klimatyzacja

Wielostrefowa klimatyzacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (5)Samochody od dawna wyposażane są w systemy klimatyzacji. W USA te systemy były stosowane już w latach sześćdziesiątych. Z czasem stawały się coraz bardziej zaawansowane, a współczesna klimatyzacja to już nie tylko możliwość chłodzenia wnętrza, ale całkowite wyręczenie kierowcy od konieczności sterowania systemem nawiewu. Nie da się ukryć, że motoryzacja w tej dziedzinie poczyniła ogromny postęp.

W nowoczesnych autach wystarczy nastawić żądaną temperaturę na panelu sterowniczym, a system sam zadba o to, żeby była ona cały czas utrzymywana, kontrolując zarówno wykorzystanie klimatyzacji jak i ogrzewania. Ale to nie wszystko, współczesna motoryzacja poszła nawet krok dalej. Samochód został podzielony na strefy, dzięki czemu kierowca może wybrać inną temperaturę dla swojego nawiewu, a pasażer inną.

Powyżej opisany system to klimatyzacja dwustrefowa, ale są również odmiany wielostrefowe. Dzięki nim nie tylko kierowca i pasażer z przodu mają dowolność wyboru warunków w swojej strefie, ale pasażerowie na tylnych siedzeniach także. W dużych SUV-ach z trzema rzędami siedzeń możemy mieć nawet sześć niezależnych stref.

Pozostałe wpisy o motoryzacji i samochodach:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top

http://www.uslugi-rekrutacyjne-warszawa.eu