You are here:

Jak działa asystent parkowania

Jak działa asystent parkowania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (26)Czy zdarzyło nam się kiedyś uderzyć w inny samochód podczas parkowania, czy to prostopadłego, skośnego czy równoległego? Na pewno większość kierowców odpowie twierdząco. Nikt z nas nie jest idealny, nawet kierowcy z wieloletnim stażem za mają pełne prawo od czasu do czasu popełnić jakiś błąd. Z pomocą przychodzi nam asystent parkowania. Motoryzacja idzie w kierunku coraz większej komputeryzacji naszych samochodów, dzięki czemu powszechne instalowanie tego typu systemów stało się możliwe, a z roku na rok jest coraz tańsze.

Asystent parkowania składa się z jednostki sterującej oraz czujników odległości zainstalowanych w wielu miejscach pojazdu. Dzięki temu system wie jak blisko naszego auta znajdują się inne samochody lub przeszkody. Ponadto asystent sprzężony jest z systemem wspomagania kierownicy, dzięki czemu potrafi przeprowadzić manewr parkowania bez konieczności operowania przez nas kierownicą. Wystarczy jedynie podjeżdżać do przodu i cofać na wyraźne polecenia komputera pokładowego, a szybko i bezpiecznie zaparkujemy nawet w najciaśniejszym miejscu.

Pozostałe wpisy o motoryzacji i samochodach:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top

Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Szamba Betonowe Ropczyce, Lampa wisząca Spinner LED, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, gabloty korkowe Paraga Centrum, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00