You are here:

Czy grozi nam paraliż komunikacyjny?

Czy grozi nam paraliż komunikacyjny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (40)Z roku na rok przybywa samochodów na ulicach, a korki w godzinach szczytu bywają coraz dłuższe. Problem ten jest szczególnie nasilony w centrach wielkich miast, gdzie ulice są wąskie i nie da się już ich poszerzyć. Innym problemem jest kurcząca się ilość wolnej przestrzeni, która może jeszcze być wykorzystana na miejsca parkingowe. Motoryzacja rozwija się, produkowane są coraz to nowe pojazdy, a przeciętny obywatel nie wyobraża sobie już życia bez samochodu. Czy wobec tego czeka nas paraliż komunikacyjny?

Największe miasta zostały postawione w sytuacji bez wyjścia. Muszą już teraz podejmować jakieś działania, aby kompletnie nie zatkać się samochodami. Promuje się więc korzystanie z komunikacji miejskiej, tworzy się nowe buspasy, z drugiej strony zamyka ulice najbliżej centrum dla ruchu kołowego, a wokół wprowadza strefy płatnego parkowania. Wszystko to ma zniechęcić ludzi do dojeżdżania samochodami do miejsc, które nie są już w stanie tych pojazdów pomieścić. Niestety zmiany te są często trudne do zaakceptowania dla kierowców.

Pozostałe wpisy o motoryzacji i samochodach:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top

sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, wynajem igłofiltrów stalowych, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, radio taxi ketrzyn, gabloty korkowe Paraga Centrum, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, sprzedaż zestawów igłofiltrów, Lampa wisząca Gracia 40cm